BOULANGER (Jules César) De venatione Circi... - Lot 201 - Normandy Auction

Lot 201
Estimation :
200 - 250 EUR
BOULANGER (Jules César) De venatione Circi et Amphitheatri. Editio Prima. (Lutetiae Parisiorum Impensis F. Saugrain et G. des Rues, 1598. Avec: de Circo romano, ludisque circensibus, ac circi et amphitheatri venatione, liber. Cui accessit D. Joan. Chrysostomi... Oratio de circo, ex vet. Graeco manusc. excerpta, nusquam hactenus edita, cum ejusdem Bulengeri interpretatione. Editio prima. Lutetiae Parisiorum impensis A. Saugrain et G. des Rues, 1598, 2 ouvrages en un vol. in-8 vélin souple à recouvrement de l'époque., IV-175 pp. + 5 ff. n.c. (manque le premier blanc) et 160 ff. chif. 1-160