ORDONNANCES nouvelles faictes par la court... - Lot 379 - Normandy Auction

Lot 379
Estimation :
1200 - 1500 EUR
ORDONNANCES nouvelles faictes par la court tant sur le faict de la pollice que des poures mendicans. Auecques celles faictes par le roy nostre sire sur la pollice des bledts. Publiées à Paris au moys Doctobre. Autre ord?nance sur la deffense de porter barbes. Publiée le VIe iour de Nouebre Lan mil cinq ces. xxxv. Auec la deffense de ne faire vendre ne aussi porter masques... On les vend a Paris en la grant salle du Palais au premier pillier par Jehan Andre. (A la fin:) Imprime à Paris le second iour de decembre mil cinq cens trentecinq (1535). In-8 imprimé en caractères gothiques, 8 ff. non chiffrés. Reliure du XIXe siècle en plein maroquin vert, filet à froid sur les plats, dos à nerfs, dentelle intérieure, tranches dorées (Duru 1854). Ordonnances extrèmement rares, seulement signalées par Brunet dans son supplément (T II,94). Grandes initiales ornées. Bel exemplaire. Passé en vente sous le n° 392, chez Maggs, Bibliothèque Blanchemain et Perrier, ex-libris Edward Arnold et H. Jourdan-Laforte
Mes ordres d'achat