PLATON

Lot 399
Estimation :
300 - 400 EUR
PLATON
Omnia Divini Platonis Opera tralatione Marsilii Ficini, emendatione et ad graecum codicem collatione Simonis Grynaei, summa diligentia repurgata, quibus subiectura est Index quam. copiosissimus. Froben, Basilae 1551. in-folio reliure de l'époque, basane fauve (coiffes et coins us, mors fendus). (12)-952-(47) pp. Lettrines gravées sur bois. Deux petites réparations au titre, trace claire de mouillure dans le bas des premières pages, et en fin du volume
Mes ordres d'achat