BOUSSART (Geoffroy)

Lot 187
Estimation :
400 - 500 EUR
Résultat : 501EUR
BOUSSART (Geoffroy)
BOUSSART (Geoffroy). De Continentia sacerdotum sub hac questione nova utrum Papa possit cum sacerdote dispensare ut nubat, per Ma. No. Boussart. In fine : Impressum Parisius in Bellovisu pro Rodulpho Laliseau commorante prope sanctum Johannem de Latran ad intersignium Breviarii, anno domini 1505, mense Augusti. 16 ff. le dernier blanc. page de titre salie avec des figures à l'encre). Relié avec : Bernonis Abbatis Libellus De officio misse quem edidit Rhomae. in-fine : Parisiis ex officina libraria Henrici Stephani anno Christi salvatoris... MDX nono cal. decembris. 22 ff. (les f. 5-6 manuscrits).-BOUSSARD (G.). De divinissimo missae sacrificio, post Gabrielem et G. Durandum, compendiosa et brevis expositio. Paris Josse Bade pour Jean Petit, 1511, impression en caractères gothiques, 3 (sur 4) ff. 100 ff. chif. I-C. Le titre manque. (Renouard II, n° 150). -CLICHTOVE (Josse). De laude monasticae religionis opusculum... Paris, Henri Estienne, 25 juin 1513. 50 ff. chiffrés.-CLICHTOVE (Josse). De vita et moribus sacerdotum, opusculum: singularem eoru? dignitatem oste?dens, et quibus ornati esse debea?t virtutibus: explanans. -BOVELLE (C. de). Dominica or(ati)o tertrinis Ecclesiastice Therarchie... in fine : Editi in edibus reuerendi in Christo patris, Fra?ncisci de Hallevvin: pontificis Ambianensis. Anno a Dominica i?carnatio?e. 1511. septima die Julij. Emissi ex officina Joa?nis Parui 8-id9 Octobris a?ni eiusd'. Marque de Jehan Petit sur le titre. 48 pp. non num. Figures sur bois dans le texte. Ensemble, 6 ouvrages en un vol. in-4 reliure plein veau du XVIIIème siècle, dos à nerfs, orné.
Mes ordres d'achat