DENISSE

Lot 98
Estimation :
600 - 800 EUR
DENISSE
DENISSE (Nicolas). Divinis humanisque dignum conspectibus preclarissimum opus super quattuor novissimis, cui Speculum mortalium titulus prefertur, a reverendo patre magistro Nicolao Deniise,... editum... impensis honesti viri Francisci Regnault Parisius ad divi Claudii edes commorantis impressioni traditum. - "A la fin" : Explicit utilis admodum tractatus super quattuor novissimis... Quiquidem tractatus nuperrime Parisius impressus est, pro honesto viro Francisco Regnault,... anno Domini millesimo quingentesimo septimo, die vero XV octobris... In-8, impression gothique sur 2 colonnes. Reliure de la fin du XVIIIème siècle, basane fauve, dos lisse orné, mors fendus. 128 feuillets sign. A-Q8. Première édition de ce texte de Nicolas Denysse, franciscain, vicaire de la province de France, né à Beuzeville et mort à Rouen en 1509.
Mes ordres d'achat